Правила користувача
Вступ
Запрошуємо до ОбразоСлова (назва утворена зі слів Образ і Слово), словника-енциклопедії, що розшифровує прихований образ слова. Текст ОбразоСлова може редагувати кожен.
Вміст ОбразоСлова вільний, пишеться спільно людьми з усього світу. Технологія ОбразоСлов дозволяє кожному, хто має інтернет-з’єднання, редагувати, коригувати, вдосконалювати інформацію по всій енциклопедії (за невеликим винятком, таким як захищені статті або ж головна сторінка). Просто натиснувши посилання (закладку) Редагувати, ви можете редагувати відповідну статтю.
На ОбразоСлові створюйте та редагуйте статті, пишайтесь своїм внеском, додавайте знання, які розкривають образ, справжній сенс слова. Таким чином проект ОбразоСлов спрямовується на повернення сенсу в мову людей, і в їхнє життя.
Коротко
Розділ Всі вислови містить вислови, що розкривають суть існування слова, його значення у Всесвіті.
Крім того, кожен може редагувати вислів, а також обговорювати його за допомогою технології ОбразоСлова.
Розділ Додати вислів знаходиться у розділі Всі вислови. За допомогою цього розділу кожен може додати вислів, що має вплив на його свідомість.
Розділ Популярні слова розташовується тільки на головній сторінці сайту ОбразоСлов і містить у собі обмежену кількість слів, що найбільшу кількість разів переглядалися користувачами сайту ОбразоСлов. Натиснувши посилання на слові, ви переходите на сторінку його розшифрування.
Розділ Слово, або Розшифрування слова, містить текст, що обґрунтовує і розкриває істинне значення образа слова. Крім змістовного навантаження ОбразоСлов вітає розкриття енергетичної складової слова як його вібраційного навантаження. Вібрація — це форма енергії, що відображається як відчуття. Текст кожен може редагувати і коментувати, додавати посилання. Проект ОбразоСлов залишає право за адміністраторами видаляти редагування, текст. Але вся історія редагування залишається доступною для публічного перегляду.
Розділ Нові слова містить у собі слова, додані до сайту за певний час. Кількість слів обмежена. Натиснувши посилання на слові, ви переходите на сторінку його розшифрування.
Розділ Додати слово дозволяє додати слово, текст до слова, віднести його до категорії слів, що відповідають корінним словам, на коренях яких базуються інші слова, утворити корінне слово, додати посилання на Вікіпедію, інші джерела.
Розділ Категорія слів містить у собі усі корінні слова, на коренях яких базуються інші слова. Натиснувши посилання на Корінному слові, ви переходите на сторінку, яка містить усі слова, що належать до даної категорії, тобто мають відповідні корені. Натиснувши посилання на слові, ви переходите на сторінку його розшифрування.
Розділ Усі слова містить у собі усі слова, додані до сайту, у алфавітній послідовності. Кількість слів обмежена. Натиснувши посилання на слові, ви переходите на сторінку його розшифрування.
Розділ Пошук — зручний інтерфейс для пошуку слів. При введенні перших букв слова випадає список слів, які якнайбільше відповідають заданій послідовності символів.
Увага! Проект ОбразоСлов базується на принципі єдності прамови слов’янських мов. Тобто слова, що розшифровуються, не поділяються за мовами, до яких вони належать. Усі слова слов’янських мов у проекті ОбразоСлов розглядаються як нащадки однієї прадавньої мови, знання, що передані усім слов’янам від їх прабатьків. Проект ОбразоСлов об’єднує у собі усі слов’янські мови з тією думкою, що у різних мовах є слова старші і молодші. Найбільше знань несуть старіші за віком слова. Тому перед проектом ОбразоСлов постає завдання знайти найстаріші слова із різних мов і об’єднати їх у один словник для всіх нащадків слов’ян з метою відновити повноту знань наших пращурів.
Важливо! Не бійтеся помилитися, створюючи статтю з розшифруванням слова, чи коментуючи статтю, чи її редагуючи. Політика проекту ОбразоСлов ґрунтується на тому, що істинні знання про образ слова містяться у серці людей, їхній душі, на ірійному рівні. Доступ до цих знань може отримати будь-хто, будь-де через натхнення. Важливими також вважаються і артефакти, але у зв’язку з тим, що більшість артефактів втрачена, велика кількість спотворена, посилання на історичні артефакти розглядається як вторинне за цінністю свідоцтво. Первинним свідоцтвом істини є серце творця, що додає розшифрування слова, редагує текст, коментує. Тому якщо у вас недостатньо компетентності вченого, але ви відчуваєте образ-слово, вас осяяло бачення, відчуття, сміливо пишіть своє тлумачення слова. Навіть якщо ви помиляєтесь, це все одно цінне, бо ви створите прецедент для обговорення. Хтось, можливо, тонше щось прочує і виправить помилку, відредагувавши ваш текст. Цінним є саме розуміння, що кожне слово має ОБРАЗ, який треба усвідомити. Не бійтеся випадково нашкодити ОбразоСлову, коли ви додаєте чи покращуєте інформацію, бо адміністратори ОбразоСлова завжди поруч, щоб порадити чи скоригувати очевидні помилки, коли це потрібно.
У кожній статті посилання (лінки) вестимуть вас до пов’язаних статей, часто з додатковою інформацією. Додавайте подальшу інформацію, перехресні посилання, цитати настільки, наскільки це дозволено стандартами та політикою ОбразоСлова.
ОбразоСлов є також інтернет-спільнотою і соціальною мережею в Інтернеті. Без праці спільноти ОбразоСлов не мав би теперішнього вигляду і наповнення.
Торгова марка і авторські права (копірайт)
ОбразоСлов є зареєстрованою торговою маркою, що належить Симоненку Олегу Володимировичу.
Внески-дописи у ОбразоСлов є добровільними й здійснюються на основі ліцензії GNU Free Documentation License (GFDL), що застосовує правові принципи, відомі як копілефт. Прецедент використання матеріалів, захищених авторським правом, контролюється та захищається з тією метою, щоб кожна особа завжди була вільною у доступі до інформації.
Коли ви пишете чи редагуєте матеріали в проектах ОбразоСлов, то публікуєте кожне слово з того, що написали (далі — Твір), ця інформація буде зберігатися необмежений час. Це стосується статей, особистих сторінок користувачів і сторінок обговорень.
Ваш Твір з моменту розміщення на сайті ОбразоСлов стає надбанням проекту ОбразоСлов. Це означає, що ви передаєте адміністрації сайту ОбразоСлов, а саме особисто Симоненку Олегу Володимировичу, невиключні авторські права на написаний вами Твір, тобто права на використання Твору російською і українською мовами як в аналоговій, так і в цифровій формі, шляхом:
- відтворення Твору у вигляді друкованого видання, електронних книжок у будь-якому електронному форматі, наприклад ebook, електронних застосунків — програм для електронних пристроїв, як цілим, так і частинами;
- розповсюдження Твору без територіальних обмежень шляхом продажу чи іншого відчуження, в тому числі через мережу Інтернет; через будь-які інтернет-ресурси, в тому числі Google Play, Play market, App Store, iTunes Store, Amazon.com, Inc., www.ozon.ru та ін.
- перекладу Твору іншими мовами з подальшим відтворенням та розповсюдженням;
- редагування чи іншої подібної зміни Твору;
- включення Твору як складової частини до інших текстів, книг, словників, збірок, антологій, енциклопедій тощо;
- надання доступу до Твору до загального відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити такий доступ до Твору з будь-якого місця і в будь-який час за власним вибором;
- здійснення права на публічне використання Твору і демонстрацію з інформаційною, рекламною та іншою метою;
- здійснення права віддавати Твір у майновий найм і комерційний прокат після першого продажу, відчуження іншим способом копій Твору;
- здійснення імпорту Твору, експорту Твору;
- укладення субліцензійних договорів з третіми особами в межах умов ліцензії, визначених цим Документом, без повідомлення автора.
Відтворення Твору відбувається без територіальних обмежень і обмежень за терміном дії. При відтворенні Твору посилання на вас як автора не обов’язкове.
Усі відомості в ОбразоСлові є вільні для кожного, хто хоче копіювати, модифікувати їх для власних цілей, здійснювати редистрибуцію чи використовувати так, як йому до вподоби, допоки нові версії не забезпечать тих самих можливостей. Визнанням для авторів статей ОбразоСлова може бути цитування (з дозволу) чи зворотне посилання на оригінальну статтю, якого має бути достатньо для цього.
Зробімо ОбразоСлов і користування ним кращими
Використання ОбразоСлова як дослідницького інструментарію
Оскільки це ОбразоСлов, статті ніколи не будуть закінченими. Вони безперестанку редагуватимуться і вдосконалюватимуться, й цей результат тяжітиме до стандартів якості, збільшення консенсусу чи правдивішого й збалансованішого висвітлення інформації.
Користувачі мусять усвідомлювати, що не всі статті є енциклопедичної якості відразу після появи. Справді, чимало статей початково відбивають певну позицію, а вже протягом тривалого процесу обговорень, дебатів та аргументів вони поступово набувають ознак істини через консенсус. Інші тривалий час можуть бути із незбалансованим поглядом, й це може тривати досить довго — навіть й місяці — допоки стаття не стане виправленою.
Почасти, це має місце, коли учасники не можуть погодити вміст чи ж підходи, а ці проблеми забирають час й інколи вимагають досвідченіших редакторів.
Найкращі статті ОбразоСлова називаються вибраними, кращі статті наступного рівня називаються добрими. Однак створення доброї чи вибраної статті це процес, і він може тривати місяці або й роки до завершення, поки кожен користувач не зробить відповідного внеску. Деякі статті містять твердження чи заклики, які досі ще не цитувались. Інші ж мають нові додані секції. Деяка інформація розглядається як недостатньо підтверджена і згодом вилучається чи модифікується.
Звертаючи увагу на вищезазначене, важливим є уважне та ретельне використання ОбразоСлова як джерела досліджень, оскільки окремі статті будуть, за своєю суттю, вирізнятись як стандартами, так і зрілістю.
ОбразоСлов відкритий для широкої кількості дописувачів, тож це мінімізує упередженість, важко піддається цензуруванню. З іншого боку, відкритість ОбразоСлова спричиняє велику відповідальність за нову інформацію, зокрема на таку, яка не є широко відомою для загалу дописувачів, а також полегшує вандалізм чи додавання неперевіреної інформації, які слід вилучати.
ОбразоСлов пишеться за погодженням — тож, ймовірно, для більшості статей усі значущі погляди в кінці будуть описані правдиво і найбільш нейтральна позиція може бути досягнута навіть на найемоційніші теми.
Маючи велику кількість статей та редакторів багатьма мовами, ОбразоСлов часто забезпечує доступ до даних, які нерідко або недосяжні, або ж недостатньо документовані.
Релігійні та культурні упередження у багатьох публікаціях значно зменшуються. У порівнянні з більшістю веб-орієнтованих ресурсів, відкритий підхід ОбразоСлова разюче збільшує шанси, що певні неточності чи невірні твердження доволі швидко будуть скореговані.
Не існує центрального пункту, де могла б бути здійснена цензура, тому цензура, що впроваджувалась би якоюсь групою, обмежилась би до «офіційних повідомлень» джерел, або «проштовхування» якоїсь окремішньої думки, чи то офіційно, чи неофіційно, що є важкодосяжним і майже завжди зазнає поразки протягом певного часу.
На противагу низці веб-ресурсів, інформація, що додається, не втрачається, на «зникає», ніколи не «губиться» чи знищується.
Радикальна відкритість ОбразоСлова призводить до того, що всяка стаття у всякий момент перебуває в ненайкращому стані: чи то в процесі певної кількості редагувань, чи контроверсійних переписувань, чи нещодавніх звандалізувань.
ОбразоСлов має повний редакційний процес прийняття рішень, що дає час на дискусії та глибинні рішення, але також допускає непогодження, що можуть тривати не один місяць, перш ніж незадовільна якість чи упередження в редагуваннях будуть подолані.
Редагування статей (сторінок) ОбразоСлова
Кожен може редагувати, тобто може зробити внесок у ОбразоСлов, натиснувши (клікнувши) закладку-посилання Редагувати певної статті. Важливо усвідомлювати, що при дописуванні у ОбразоСлов від користувачів очікується цивілізованість, етична поведінка, відсутність релігійного чи іншого фанатизму, нейтральність, розгляд усіх поглядів, додання лише верифікованих (перевірених) та фактичних (а не фіктивних) даних, а не особистих поглядів чи думок. Перед збереженням тексту рекомендовано перечитати і виправити усі помилки.
Редакційне адміністрування та нагляд
ОбразоСлов є спільнотою зі значною самоорганізацією, спрямованою на те, щоб кожен міг створювати собі репутацію компетентного редактора і залучатися до будь-якої вибраної для себе ролі за умови схвалення членами відповідної групи. Користувачі часто обирають виконання спеціальних завдань, як от: перегляд статей та запитів, виявлення вандалізму в нових редагуваннях, спостереження за якістю новостворених статей і т.п. Користувачі, які вважають, що їхні здібності дозволяють виконувати обов’язки адміністратора ОбразоСлова і принесуть користь спільноті в такій ролі, можуть звернутися до спільноти за згодою отримати ці обов’язки і повноваження шляхом голосування.
Арбітражний комітет є найвищою інстанцією, яка вирішує конфлікти і суперечки, які виникають при роботі над статтями. Його члени обираються і проходять регулярну ротацію; обрання, прийняття рішень комітетом відбуваються за встановленими правилами, — все це дозволяє постійним дописувачам мати рівні права при вирішенні конфліктів і обранні в комітет.
Перевірка якості статей, редагувань
Поряд із системою виявлення й контролю невідповідних до стандартів і вандальських редагувань, у ОбразоСлова є досить повні методики, правила й поради для неперервної перевірки і покращення статей. Строга перевірка статей впроваджує найвищі стандарти і забезпечує спроможність високоякісної роботи у ОбразоСлові.
Зворотний зв’язок і запитання
ОбразоСлов розвивається завдяки спільним зусиллям користувачів. Це проект, який здійснюється спільнотою ОбразоСлова, результатом якого є енциклопедія. Зворотній зв’язок про вміст ОбразоСлова насамперед виникає на сторінках обговорення статей. Спільнота заохочує учасників бути рішучими, створювати чи редагувати статті, додавати інформацію чи виправляти помилки, якщо учасник (користувач) володіє відповідними знаннями.