Галактика

Слова > Галактика

Галактика назва походить від грец. γαλακτικός — молочний.

Якщо зменшити діаметр Чумацького Шляху до 130 кілометрів, то Сонячна система займала б лише 2 міліметри

Тільки 0,0001 % всіх зірок Галактики перелічено і занесено до каталогів. Кількість чорних дір масою більше тридцяти мас нашого Сонця дорівнює декільком мільйонам.

Сонце обертається навколо центра Галактики зі швидкістю 220—240 км/с, роблячи один оберт приблизно за 200 млн років. Таким чином, за весь час існування Земля облетіла навколо центра Галактики не більше 30 разів.

Спіральні рукави гГалактики обертаються з постійною кутовою швидкістю, як шпиці в колесах, а рух зірок відбувається за іншою закономірністю, тому майже все зоряне населення диску то потрапляє всередину спіральних рукавів, то випадає з них. Єдине місце, де швидкості зірок та спіральних рукавів збігаються — це так зване коротаційне коло, і саме на ньому розташоване Сонце.

Для Землі ця обставина надзвичайно важлива, оскільки у спіральних рукавах відбуваються бурхливі процеси, що утворюють потужне випромінювання, згубне для всього живого. І ніяка атмосфера не змогла б від нього захистити. Але наша планета існує у порівняно спокійному місці Галактики та протягом сотень мільйонів (або й мільярдів) років не піддавалась впливу цих космічних катаклізмів. Можливо саме тому на Землі змогло народитися та зберегтися життя.

Зовні Галактика нагадує зерно сочевиці з потовщенням посередині.

NGC 4414, спиральная галактика из созвездия Волосы Вероники, диаметром около 17 кило­парсек, расположенная на расстоянии около 20 мега­парсек от Земли

 

Картинки по запросу Сочевиця